המדריך למצבר לקטנוע

קטנוע

 

קטנוע הוא אחיו הקטן של האופנוע הקטנוע הוא כלי תחבורה דו גלגלי פופולארי מאוד לאלו הרוצים להגיע ממקום למקום במהירות ללא צורך בחיפוש חניה או לעמוד בפקקים הקטנוע משמש את מרבית חברות השליחויות באזור המרכז. רבים מתושבי תל אביב והסביבה ואלו העובדים בתל אביב מעדיפים את הקטנוע ככלי תחבורה על מנת להגיע ממקום למקום והוא נמצא הכלי היעיל ביותר באזור המרכז. אחד חלקים החשובים ביותר בקטנוע הוא המצבר בלעדיו לא ניתן להניע את הקטנוע והוא מספק חשמל לכל המערכות בקטנוע.

כאשר רוצים להחליף מצבר לקטנוע ניתן לחלק את המצברים לשלשה סוגים המצברים הרגילים המצברים האטומים ומצברי הג'ל לכל אחד מהם חסרונות ויתרונות ולכל אחד מחיר שונה.

ההמלצה של כל בעלי הקטנועים למיניהם הוא לא לזלזל במצבר לקטנוע תמיד כדאי לרכוש מצבר איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן וישרת את הרוכב על הקטנוע לאורך זמן. ניתן למצוא בשוק גם מצברים משומשים הנמכרים במחירים זולים אך לא מומלץ לרכוש מצבר משומש כיון שלרוב הם אינם מחזיקים לאורך זמן.

מחירי מצברים לקטנועים הינם משתנים וכמו מצברים לרכב תלויים במחירי העופרת העולמית היות והמצבר עשוי מעופרת הטבולה בחומצה ומייצר תרכובת כימית המייצרת חשמל לכן מחיר העופרת הינו גורם ישיר להשפעה על מחיר המצבר לקטנוע.

ניתן לרכוש מצבר לקטנוע ממגוון מקומות וחנויות המוכרות מבצרים אך לא תמיד נמצא מחיר הוגן עבור המצבר לקטנוע המלצת כל המומחים בתחום המצברים היא לגשת לחברת מצברים המתמחה אך ורק במצברים בחברה שכזו ניתן להשיג את כל סוגי המצברים למיניהם כולל מצברים לקטנוע במחירים מוזלים היות ותחסכו דרכם את פערי התיווך הרבים הנמצאים בענף המצברים.

דבר נוסף וחשוב כאשר רוצים לרכוש מצבר הוא לשים לב לאחריות הניתנת עם המצבר ישנם מגוון יצרניות מצברים בארץ ובעולם והאחריות הניתנת למצברים שונה מחברה לחברה ומסוג מצבר אחד למשנהו הכלל הוא ככל שהאחריות ארוכת טווח יותר כך איכות המצבר הינה טובה יותר. לכן יש לשים לב לגדול האחריות הניתנת עם המצבר.

בנוסף התקנת המצבר לקטנוע מורכבת יותר מהתקנת מצבר לרכב התקנת מצבר שאינה מקצועית יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לקטנוע,   לכן תמיד כדאי לתת לבעל מקצוע להתקין את המצבר בקטנוע כאשר בוחרים בחברת מבצרים לרוב תקבלו בנוסף למצבר גם התקנה מקצועית.

לבירור מחירי מצברים ניתן לבדוק בקישור הבא