שמירה על הפרקט בזמן ניקוי ספות

כאשר מדובר בתחום רצפות הבית, רבי בוחרים בפרקט, אשר יהווה תחליף ייחודי לרצפות ביתם. אם יש לכם פרקט בסלון, במקום הרצפות הסטנדרטיות, מצד אחד וודאי שהוא מעניק לסלון מראה ייחודי מאין כמותו. אולם, מצד שני אם וודאי יודעים שיש צורך להיזהר על הפרקט ולנקוט את כללי הזהירות הרלוונטיים, בכדי שלא לפגוע בפרקט בשום אופן. אם הספות בסלון שלכם זקוקות באופן מידי לתהליך ניקוי, כדאי מאוד שתבצעו את תהליך הניקוי בצורה זהירה מאוד, בכדי שלא תסבו נזק כלשהו לפרקט על ידי שימוש בחומרים לא נכונים שיפלו עליו ועוד.

מדוע חשוב להיזהר כאשר מדובר בפרקט?

פרקט, בניגוד לרצפה רגילה העשויה ממרצפות מכל סוג אחר, הוא בעל נוכחות מרשימה מאין כמותה, אשר מעניקה מראה ייחודי מאוד לכל חדר וחדר בו הוא נמצא. כאשר הוא מצוי בסלון, אין דבר ייחודי יותר מחדר סלון, המכיל ספות מיוחדות המותאמות לפרקט. אולם, על אף יופיו וייחודיותו של הפרקט, ישנם חסרונות בבחירה דווקא בו. בניגוד לרצפות מסוג אחר, הפרקט מאוד עדין. הפרקט יכול לפתח בקלות שריטות שונות עליו ולכן, אחת הסכנות לפרקט הינה רטיבות כלשהי. לכן, כאשר ישנו פרקט בביתכם, אתם וודאי מבינים את הצורך להיזהר כמה שיותר על הפרקט ולהתנהל עם כל מה שקשור אליו בצורה עדינה מאין כמותה.

קרא על ניקוי ספות המלצות באתר אניקלינינג.

סרטון מהאתר:

כיצד ניקוי ספות יכול לפגוע בפרקט?

כאשר מדובר בספות שונות, ידוע שהספות לעיתים צוברות לכלוך, אבק וכתמים. לכן, כל אחד המעוניין שהספות שלו יראו טוב ולא יהיו מלוכלכות, וודאי מעוניין לנקות את הספות מדי פעם בפעם. תהליך ניקוי הספות לעיתים כולל פירורים ואבק, במידה ומנערים את הפירורים והאבק אל הפרקט, כל דריכה עליהם במזיד או בשוגג, עלולה ליצור שריטה בפרקט. כמו כן, עבור ניקוי ספות יש להשתמש במים וחומרים מיוחדים המתאימים לניקוי ספות. רטיבות היא דבר אשר לא טוב לפרקט. גם אם אינכם משתמשים בהרבה מים, מספיק שתהיה נזילה קטנה של כמות מים לא גדולה אל הפרקט והיא כבר יכולה להסב לו נזק כלשהו. לכן, חשוב מאוד לדעת כיצד לנקות את הספות נכון, בכדי לשמור על מראה הפרקט.

דוגמא לניקוי ספה:

שלב א:

שלב לפני
שלב לפני תהליך הניקוי

שלב ב:

שלב אחרי ניקוי ספות

כיצד ניתן לשמור על הפרקט בתהליך ניקוי ספות?

ספות המצויות על פרקט כלשהו, יש לנקות בעדינות. עבור פירורים ואבק, כדאי מאוד לבצע פעולה של שאיבת אבק משמעותית וחזקה, אשר תשאב את כל האבק והפירורים מהספה מבלי לפזר או להעיף אותם. כאשר מדובר בניקוי הדורש מים, ניתן לנקות את פנים הספה לאחר שמסירים את הכריות ולהיזהר שהמים לא יגיעו אל הפרקט. במידה ואתם חוששים מחדירת המים שיגיעו אל הפרקט, הפתרון הטוב ביותר עבורכם הוא פשוט לכסות את הפרקט עד כמה שניתן.

פרקט הוא דבר מיוחד מאין כמותו, בכדי לשמור על מראהו הטוב בעת ניקוי ספות, יש לעשות זאת בתבונה ובזהירות.

המידע נלקח מאתר – www.anycleaning.co.il