5 טיפים לבחירת מדביר מומלץ

כל קיץ הם מגיעים ומופיעים ומתחילים להפריע לאורח חיינו. ג'וקים, נמלים, טרמיטים ורשימה ארוכה של מזיקים נכסים לבית שלנו ומתחילים להרוס את שגרת היום יום שלנו. מהי הדברה בכלל? למה היא חשובה? איך בוחרים את המדביר הנכון והמקצועי? קבלו 5 טיפים לבחירת מדביר מומלץ שיעשו לכם סדר.

מהי הדברה בכלל? 

הדברה הרחקה וצמצום של מזיקים מסוגים שונים. ההדברה מתבצעת על ידי רעלים מסוגים שונים אשר פוגעים והורגים את המזיקים. ישנן שיטות הדברה רבות והן שיטות שונות בהתאם לכל מזיק. מזיקים רבים הנם שונים ולכן לכל מזיק ישנה את השיטה המיועדת בשבילו. נמלים, ג'וקים, טרמיטים, מכרסמים הנן חלק מרשימה ארוכה של מזיקים שלכל אחד יש את השיטה נכונה בשבילו בשביך לבצע את ההדברה הטובה ביותר. 

כיצד נדע שיש לפנות למדביר? 

כאשר אנחנו מזהים שיש בבית מזיק מסוג לא רצוי והתופעה חוזרת חלילה עלינו להתייעץ עם איש המקצוע שיידע אותנו האם יש צורך בהדברה או לא. אנשי המקצוע עוברים הסמכות וכפי שאינסטלטור ידע מתיאור התקלה כנראה את הסיבה לתקלה כך גם המדביר מתיאור המזיק ושכיחותו בבית יכול להבין את הסיבה והאם מדובר במכת מזיקים שיש להדביר. 

איך נדע שמדובר במדביר מקצועי? 

קודם כל מידת המקצועיות של המדביר הנה ניכרת בצורת הדיבור שלו וההסברים המפורטים שהוא יבצע. הוא יסביר לכם בדיוק באיזה סוג חומר הוא ישתמש ויסביר כיצד הוא מדביר וכיצד יש לדלל אותו. בנוסף חשוב לזכור שתחום ההדברה הנו תחום שמתקדם עם השנים כמו כל תחום בחיים ולכן אם תראו מדביר שאינו מעודכן לנהלים יש להתרחק ממנו כמו מאש כי שימוש שגוי בחומרי הדברה יכול לפגוע בבריאותכם. בנוסף מדביר שהוא לא מקצועי לא ישמור על הוראות בטיחות בעת ההדברה ולכן אם הוא עושה דברים שנראים לכם שגויים, התרחקו ותבקשו ממנו להפסיק את העבודה ושיסביר לכם מהו מבצע ולמה הוא מבצע אותו. אם יש לכם ספק וסימני שאלה כן תעשו עליו חיפוש בגוגל, תשאלו אנשים שהשתמשו כבר בשירותי הדברה ותקבלו המלצות מהם, עדיף לפעמים לשלם טיפה יותר שיהיה מישהו מוסמך מאשר שתפגע בריאותנו או בריאות ילדנו. 

לכן חשוב לזכור שהדברה הנה תחום סבוך בעל הרבה מאוד שיטות הדברה שונות בהתאם לאופי המדביר וכן לאופי המזיק כמובן. שיטות הדברה כמו הדברה ירוקה הנן בטוחות יותר ולפעמים יכולות להעיד על מקצועיותו של המדביר כאשר הוא מציג את השיטות הללו. אם הגיעו המזיקים לביתכם, תתייעצו ותשמעו המלצות מאנשים וכמובן תשאלו את המדביר, אם אתם מרגישים שמדובר במדביר שאינו מקצועי אל תשתמשו בשירותיו ותביאו אדם אחר גם אם זה יעלה לך טיפה יותר, מאחר והבריאות שלכם ושל בני משפחתכם הנה חשובה יותר מכמה שקלים שאפשר לחסוך.